08 AM | 15 Feb

Svečana sjednica ŠD Varaždin povodom 120 godina od osnivanja, 14.02.2024.

U studentskom klubu održana je svečana sjednica kojoj su uz sve generacije šahista iz ŠD Varaždina, Varaždinske i Međimurske županije, članovi Parašahovskog kluba Varaždin i ljubitelja šaha nazočili i gradonačelnik grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj i pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije dr. sc. Miroslav Huđek.

Nakon pozdravnih govora predstavljena je e-knjiga Šahovsko društvo Varaždin 1995.-2023., koju je izradio Ramon Šafarić, a nakon prezentacija šahovskih priča kroz fotografije predsjednika društva Miljenka Kelemena, dodijeljena su priznanja za šahovska postignuća članova i djelatnika društva.

Prilog na Varaždinskoj televiziji

Fotografije Facebook ŠD Varaždin

07 PM | 08 Feb

4. PUŽ – srednje škole – Varaždin, 9.2.2024., 13:00 h

Mjesto igre: ESŠ Varaždin, broj sudionika: 35
A-TURNIR   Pobjednik: Friščić Matej  2.mjesto: Trninić Marko  3.mjesto: Bedeković Jakov  
Najbolja djevojka: Friščić Laura
B-TURNIR   Pobjednik: Zajec Jan   2.mjesto: Hojsak Gabrijel  3.mjesto: Koren Pablo  
Najbolja djevojka: Friščić Paula
C-TURNIR   Pobjednik: Mešnjak Krunoslav   2.mjesto: Gladović Marko  3.mjesto: Križanić Petar  
Najbolja djevojka: Kelava Barbara

REZULTATI

Ukupni poredak nakon 4. turnira

PRIJENOS

PRAVILNIK

Više o natjecanju “PUŽ”: poveznica

12 PM | 25 Jan

4. PUŽ – osnovne škole – IV. oš Varaždin, 26.01.2024.

Nakon tri natjecanja, u četvrtom dolazi do selekcije, odnosno igraju se tri turnira u svakoj konkurenciji (niži/viši), tako da prvih prisutnih osam iz ukupnog poretka igraju međusobno – to je A turnir, pa sljedećih osam – B turnir, i zatim svi preostali – C turnir. U svakom od turnira osvajaju se medalje (tri najbolja i tri najbolje djevojčice).

NIŽI RAZREDI – UKUPNI POREDAK nakon 4. turnira

Mjesto igre: IV. OŠ Varaždin, broj sudionika: 47
A-TURNIR   Pobjednik: Krainc Lovro  2.mjesto: Ribić Petar  3.mjesto: Sheyka Andrii  
Najbolje djevojčice: Užar Patricija, Marčec Bela, Dolenec Lara
B-TURNIR   Pobjednik: Novak Nikola   2.mjesto: Šarko Ivan  3.mjesto: Krainc Oliver  
Najbolje djevojčice: Kovaček Josipa, Petrinjak Eva
C-TURNIR   Pobjednik: Vugrinec Jakov   2.mjesto: Kovač Dorijan  3.mjesto: Lacković Josip  
Najbolje djevojčice: Leljak Anamari, Gluhak Lea, Pofuk Lucija.

VIŠI RAZREDI – UKUPNI POREDAK nakon 4. turnira

Mjesto igre: IV. OŠ Varaždin, broj sudionika: 57
A-TURNIR   Pobjednik: Petrus Adrian  2.mjesto: Friščić Jakov  3.mjesto: Marčec Fran  
B-TURNIR   Pobjednik: Kihas Jakov   2.mjesto: Gerić Lucijan  3.mjesto: Dolenec Petar  
Najbolje djevojčice: Martinčević Tea, Benkus Leonila
C-TURNIR   Pobjednik: Radovanović Mislav   2.mjesto: Fijok Petar  3.mjesto: Bosilj Vilim  
Najbolje djevojčice: Jurša Leona, Lohajner Lucija, Boršić Marina

REZULTATI  A-turnir NIŽI razredi               REZULTATI  A-turnir VIŠI razredi

REZULTATI  B-turnir NIŽI razredi               REZULTATI  B-turnir VIŠI razredi

REZULTATI  C-turnir NIŽI razredi               REZULTATI  C-turnir VIŠI razredi

PRIJENOS UŽIVO – niži razredi A i B turniri

PRIJENOS UŽIVO – viši razredi A i B turniri

VIŠI RAZREDI – UKUPNI POREDAK nakon 3. turnira

NIŽI RAZREDI – UKUPNI POREDAK nakon 3. turnira

PRAVILNIK

Posljednji 5. PUŽ ove školske godine održati će se 1. ožujka u Osnovnoj školi Novi Marof.

Više o natjecanju “PUŽ”: poveznica

11 AM | 08 Dec

3. PUŽ – osnovne škole – Druškovec, 8.12.2023.

NIŽI RAZREDI – UKUPNI POREDAK

Mjesto igre: Druškovec, broj sudionika: 38
Pobjednik: Ribić Petar  2.mjesto: Posavec Kovač Lucijan  3.mjesto: Krainc Lovro  
Najbolje djevojčice: Užar Patricija, Marčec Bela, Petrinjak Eva

VIŠI RAZREDI – UKUPNI POREDAK

Mjesto igre: Druškovec, broj sudionika: 46
Pobjednik: Petrus Adrian  2.mjesto: Friščić Jakov  3.mjesto: Hojsak Petar  
Najbolje djevojčice: Benkus Leonila, Šestak Petra, Lohajner Lucija

REZULTATI

PRIJENOS:     niži razredi     viši razredi

PRAVILNIK

Više o natjecanju “PUŽ”: poveznica

02 PM | 20 Nov

Državno školsko prvenstvo, Poreč, 21.-24.11.2023.

STRANICA ORGANIZATORA sa rasporedom i svim informacijama.

OSNOVNE ŠKOLE

Varaždinsku županiju predstavljaju osnovna škola Ivanec (dječaci) i Osnovna škola Maruševec (djevojčice).

REZULTATI

PRIJENOS DJEČACI / PRIJENOS DJEVOJČICE

pgn dječaci / pgn djevojčice


SREDNJE ŠKOLE

REZULTATI

PRIJENOS MLADIĆI / PRIJENOS DJEVOJKE

Varaždinsku županiju i u muškoj i ženskoj kategoriji zastupa Prva gimnazija Varaždin.


Povezani članak