09 AM | 06 Feb

“Gospodar veljače” i “Lav” – dva serijala u jednom turniru, 24.02.2019

“Gospodar veljače” i “Lav” – rezultati će se obračunati za oba serijala, a turnir će se održati u nedjelju 24. veljače u restoranu Lav u Varaždinu s početkom u 10:00 sati.

Tempo igre 7 min + 3 sekunde dodatka po potezu, 9 kola, obračun FIDE blitz rejting.

LIVE PRIJENOS na 16 ploča, pgn. datoteka snimljenih partija biti će raspoloživa na ovoj stranici, (najkasnije u 20:00 h na dan turnira)

RASPIS

REZULTATI CHESS RESULTS

 


NAJAVE

KUP Varaždinske županije – 2. KRUG : 2. ožujak – Ivanec, subota od 14:00 h

02 PM | 11 Feb

Ptuj open 2019, Goran Šegović drugi, 8.-10.veljače 2019.

Od 8.02 do 10.02.2019. godine, u Ptuju je odigrano “Otvoreno amatersko prvenstvo Ptuja” na kojem je nastupio 51 igrač, od kojih petorica iz tri hrvatska kluba.

Igralo se je 7 kola u z tempo 60 minuta po igraču uz dodatak od 30 sekundi po potezu, za FIDE rejting.

Pobjednik turnira je Teo Tomulić iz Rijeke, a na drugom mjestu je naš Goran Šegović. Treći je bio Predrag Marčeta iz BIH.

Vrlo dobre rezultate postigli su i trojica članova ŠD Varaždin: Ratko Novak, Miljenko Kelemen i Veliša Mladenović.

REZULTATI

Naslovna fotografija: autor Aleksandar Tomulić


NAJAVE

  • KUP Varaždinske županije RASPIS i PRAVILNIK, 16.2. i 02.03.
  • Školsko ekipno prvenstvo Varaždinske županije – 18. veljače
  • Brzopotezni turnir za obračunLav 2 i Gospodar mjeseca 2, nedjelja 24.veljače – RASPIS,  CHESS RESULTS
06 PM | 16 Dec

Mala Subotica – pobjede u kadetskoj i seniorskoj konkurenciji, 16.12.2018.

Općinski turnir u u Maloj Subotici, kojeg uspješno svake godine organizira ŠK “Dinamo” Palovec pod vodstvom g. Dragutina Srneca, igrao se u kadetskoj (ekipno) i seniorskoj (pojedinačno) konkurenciji.

Na kadetskom turniru između 12 ekipa pobjedila je naša ekipa “Mladost 1”, a na seniorskom turniru od 34 sudionika pobjedio je član našeg kluba Goran Šegović. Za prvu kadetsku ekipu igrali su Hrvoje Hostnjak, Petar Križanić, Petar Kanešić i Mislav Matkun. Za njih je ovo prvi veliki uspjeh s obzirom da su trojica od njih do sada igrala za drugu ekipu (zanimljivo je da su 2015. godine u svom prvom nastupu bili posljednji na istom turniru). I ostali naši predstavnici na turniru ostvarili su vrlo dobre rezultate: Domagoj Hostnjak – 5. mjesto seniori i ekipa “Mladost 2” – 8. mjesto. Za drugu ekipu nastupili su Luka Lončarić, Patrik Sakač, Vedran Ljubić i Matej Modrić.

REZULTATI KADETI

REZULTATI SENIORI

  • 2. mjesto ŠK
    2. mjesto ŠK "Metalac", Ladanje donje
  • Hostnjak - Šegović
    Hostnjak - Šegović

 

Mala Subotica – turnir 2017. godine


NAJAVE TURNIRA

22. prosinac 2018., subota poslijepodne – 2. krug ekipnog kadetskog turnira u Čakovcu – RASPIS KADETI

23. prosinac 2018., nedjelja – Božićni turnir u Svetoj Mariji – 7 kola, 15 min – RASPIS

26. prosinac, srijeda – Božićni turnir Varaždinske Toplice; 9 kola, tempo 10 min, Fide blitz – RASPIS

3. – 6. siječanj, 2019; četvrtak-nedjelja -VII. Memorijalni turnir „Damir Mavrin – RASPIS

18.-20. siječanj, 2019., petak-nedjelja – V. otvoreno prvenstvo grada Čakovca – RASPIS

25. siječnja, 2019., petak 17:00h – 3. PUŽ, Srednja škola Ivanec

25.-27. siječanj 2019: SEMINAR ZA STJECANJE ZVANJA ŠAHOVSKOG SUCA – prednajava, detalji uskoro!

 

03 PM | 08 Dec

Memorijal Mašan Sredanović, Čakovec – 8.12.2018.

Pobjednik Saša Vidović. Od naših nastupili Goran Šegović (2. mjesto) i Željko Matkun (9. mjesto).

REZULTATI


NAJAVE

9. prosinac, nedjelja – V. memorijalni turnir Mišel Bertusi – Gospodar prosinca – RASPIS

13. prosinac, četvrtak – 8/8 brzopotezni turnir LAV – RASPIS

15. i 22. prosinac 2018., subota poslijepodne – Ekipni kadetski i seniorski rejting turniri – RASPIS KADETI        RASPIS SENIORI

16. prosinac, nedjelja – Mala Subotica, općinski turniri, seniorski i kadetski – RASPIS

26. prosinac, srijeda – Božićni turnir Varaždinske Toplice; 9 kola, tempo 10 min, Fide Blitz, škola – RASPIS

3. – 6. siječanj, 2019; četvrtak-nedjelja –VII. Memorijalni turnir „Damir Mavrin – RASPIS

18.-20. siječanj, 2019., petak-nedjelja – V. otvoreno prvenstvo grada Čakovca – RASPIS

kraj siječnja, 2019., petak 17:00h – 3. PUŽ, Ivanec

 

 

 

08 AM | 29 Nov

2. PUŽ školske godine 2018/19, Črešnjevo, petak 30. 11.2018.

Na 2. natjecanju ove školske godine, u Črešnjevu, sudjelovalo je ukupno 148  učenika i učenica, čime je oboren rekord sudionika na jednom PUŽ-u!

Pobjednici 2. PUŽa su Adrian Petrus kod nižih, Petar Križanić kod viših razreda, te Hrvoje Hostnjak u konkurenciji srednjih škola, a najbolje djevojčice su Paula Friščić, te Barbara Kelava.  

Ostali osvajači medalja su još: Max Poljan (2. mjesto) i Martin Herceg  (3. mjesto) kod nižih, Matej Friščić (2. mjesto) i Fran Supančić (3. mjesto) kod viših razreda, te Filip Križanić i Matija Njegač (srednje škole).

Medalje su primile i djevojčice: Maša Martinec i Vanesa Prekrit (niži razredi), te Janja Inkret i Jelena Inkret (viši razredi).

 

REZULTATI NIŽI RAZREDI

REZULTATI VIŠI RAZREDI

REZULTATI SREDNJE ŠKOLE

UKUPNI POREDCI nakon 2. PUŽ-a:      NIŽI       VIŠI      SREDNJE


PRIJENOS UŽIVO – NIŽI RAZREDI – 5 PLOČA–    – pgn

PRIJENOS UŽIVO – VIŠI RAZREDI – 6 PLOČA      pgn

 

SLIKE FACEBOOK

RASPIS

PRAVILNIK

STRANICA natjecanja PUŽ-a


NAJAVA KADETSKIH TURNIRA:

15. i 22. prosinac 2018., subote poslijepodene – ekipni kadetski i seniorski rejting turnir – RASPIS KADETI        RASPIS SENIORI

16. prosinac 2018., nedjelja – Mala Subotica, općinski turniri, seniorski i kadetski – RASPIS

18.-20. siječanj, 2019. – V. otvoreno prvenstvo grada Čakovca – RASPIS

kraj siječnja, 2019. – 3. PUŽ, IVANEC

 

 

 

07 PM | 25 Nov

Kadetski turnir Sesvete, 24.-25.11.2018.

Na odličnom kadetskom turniru igralo se je u 4 kategorije, a od naših su igrali Luka Lončarić (U11), Petar Kanešić (U11) i Vedran Ljubić (U9).

Raduje odličan rezultat: pobjeda Maxa Poljana i drugo mjesto Adriana Petrusa na turniru U09, igrača iz naše županije! Čestitke!

REZULTATI

SLIKE FB

 


Najava:

30. studeni, petak – 2. PUŽ, Črešnjevo – učenici osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije;

8.prosinac, subota -Čakovec KTC – cuger, Memorijal Mašan Sredanović – RASPIS

9. prosinac, nedjelja – V. memorijalni turnir Mišel Bertusi – Gospodar prosinca – RASPIS

13. prosinac, četvrtak – 8/8 brzopotezni turnir LAV – RASPIS

16. prosinac, nedjelja – Mala Subotica, općinski turniri, seniorski i kadetski – RASPIS

26. prosinac, – Božićni turnir, Varaždinske Toplice;

18.-20. siječanj, 2019. – V. otvoreno prvenstvo grada Čakovca – RASPIS