09 PM | 14 Dec

Ekipni seniorski i kadetski turniri – Čakovec, 15. i 22. prosinac 2018.

Natjecanje organiziraju ŠK „Stridon“ Štrigova i ŠŠK „Mladost“ Varaždinske Toplice u prosincu 2018. godine.

Ekipni seniorski turnir u ubrzanom šahu – REZULTATI

Kadetski ekipni rejting turnir – REZULTATI

PRAVILNICI: EKIPNI    /    KADETSKI

 


NAJAVE TURNIRA

15. i 22. prosinac 2018., subota poslijepodne – Ekipni kadetski i seniorski rejting turniri – RASPIS KADETI        RASPIS SENIORI

16. prosinac, nedjelja – Mala Subotica, općinski turniri, seniorski i kadetski – RASPIS

26. prosinac, srijeda – Božićni turnir Varaždinske Toplice; 9 kola, tempo 10 min, Fide blitz – RASPIS

3. – 6. siječanj, 2019; četvrtak-nedjelja -VII. Memorijalni turnir „Damir Mavrin – RASPIS

18.-20. siječanj, 2019., petak-nedjelja – V. otvoreno prvenstvo grada Čakovca – RASPIS

25. siječnja, 2019., petak 17:00h – 3. PUŽ, Srednja škola Ivanec

 

11 AM | 13 Dec

Program osposobljavanja instruktora šaha Hrvatske olimpijske akademije, 2018. godina

Tijekom 2018. godine realiziran je prvi puta u Hrvatskoj program ‘Osposobljavanje instruktora šaha’ koji je proveden suradnjom Hrvatskog olimpijskog odbora, odnosno Hrvatske olimpijske akademije i Hrvatskog šahovskog saveza. Program je uspješno završilo 19 polaznika, a među njima su i dvojica instruktora sa sjevera Hrvatske: Nikola Husajina iz ŠK Stridon, Štrigova i Željko Matkun iz našeg kluba.

                       

Osposobljavanje se je sastojao od 300 sati programa iz sljedećih predmeta: Olimpijsko obrazovanje, Psihologija sporta, Teorija treninga, Osnove medicine sporta i funkcionalne anatomije, Statistika u sportu,  te Metodika podučavanja šaha; teorija i vježbe.

U srijedu 28. studenog 2018. održana je promocija polaznika programa u zagrebačkom hotelu Panorama, o čemu govori prilog Sportske televizije:

 

FOTOGRAFIJE SA PROMOCIJE

01 PM | 05 Dec

NAJAVE turnira u prosincu 2018.

13. prosinac, četvrtak – 8/8 brzopotezni turnir LAVRASPIS

15. i 22. prosinac 2018., subota poslijepodne – Ekipni kadetski i seniorski rejting turniriRASPIS KADETI        RASPIS SENIORI

16. prosinac, nedjelja – Mala Subotica, općinski turniri, seniorski i kadetski – RASPIS

26. prosinac, srijeda – Božićni turnir Varaždinske Toplice; 9 kola, tempo 10 min, Fide blitz – RASPIS

3. – 6. siječanj, 2019; četvrtak-nedjelja –VII. Memorijalni turnir „Damir Mavrin – RASPIS

18.-20. siječanj, 2019., petak-nedjelja – V. otvoreno prvenstvo grada ČakovcaRASPIS

kraj siječnja, 2019., petak 17:00h – 3. PUŽ, Ivanec

 

 

 

03 PM | 08 Dec

Memorijal Mašan Sredanović, Čakovec – 8.12.2018.

Pobjednik Saša Vidović. Od naših nastupili Goran Šegović (2. mjesto) i Željko Matkun (9. mjesto).

REZULTATI


NAJAVE

9. prosinac, nedjelja – V. memorijalni turnir Mišel Bertusi – Gospodar prosinca – RASPIS

13. prosinac, četvrtak – 8/8 brzopotezni turnir LAV – RASPIS

15. i 22. prosinac 2018., subota poslijepodne – Ekipni kadetski i seniorski rejting turniri – RASPIS KADETI        RASPIS SENIORI

16. prosinac, nedjelja – Mala Subotica, općinski turniri, seniorski i kadetski – RASPIS

26. prosinac, srijeda – Božićni turnir Varaždinske Toplice; 9 kola, tempo 10 min, Fide Blitz, škola – RASPIS

3. – 6. siječanj, 2019; četvrtak-nedjelja –VII. Memorijalni turnir „Damir Mavrin – RASPIS

18.-20. siječanj, 2019., petak-nedjelja – V. otvoreno prvenstvo grada Čakovca – RASPIS

kraj siječnja, 2019., petak 17:00h – 3. PUŽ, Ivanec

 

 

 

07 PM | 07 Dec

Klenovnik – 1. zimski šahovski turnir za rekreativce, 7.12.2018.

Društvo za sport i rekreaciju iz Klenovnika organiziralo je šahovski turnir za šahiste rekreativce. Na prvom turniru nastupilo je 8 sudionika. Pobjednik je Mislav Štimec, ispred Andrije Soline i Dražena Foteza.

Turnir je protekao u prijateljskom ozračju uz vrlo lijep prijem organizatora što je odlična pozivnica za sve ljubitelje šaha iz okolice Klenovnika na sljedeći turnir koji se planira na proljeće.

REZULTATI

08 AM | 29 Nov

2. PUŽ školske godine 2018/19, Črešnjevo, petak 30. 11.2018.

Na 2. natjecanju ove školske godine, u Črešnjevu, sudjelovalo je ukupno 148  učenika i učenica, čime je oboren rekord sudionika na jednom PUŽ-u!

Pobjednici 2. PUŽa su Adrian Petrus kod nižih, Petar Križanić kod viših razreda, te Hrvoje Hostnjak u konkurenciji srednjih škola, a najbolje djevojčice su Paula Friščić, te Barbara Kelava.  

Ostali osvajači medalja su još: Max Poljan (2. mjesto) i Martin Herceg  (3. mjesto) kod nižih, Matej Friščić (2. mjesto) i Fran Supančić (3. mjesto) kod viših razreda, te Filip Križanić i Matija Njegač (srednje škole).

Medalje su primile i djevojčice: Maša Martinec i Vanesa Prekrit (niži razredi), te Janja Inkret i Jelena Inkret (viši razredi).

 

REZULTATI NIŽI RAZREDI

REZULTATI VIŠI RAZREDI

REZULTATI SREDNJE ŠKOLE

UKUPNI POREDCI nakon 2. PUŽ-a:      NIŽI       VIŠI      SREDNJE


PRIJENOS UŽIVO – NIŽI RAZREDI – 5 PLOČA–    – pgn

PRIJENOS UŽIVO – VIŠI RAZREDI – 6 PLOČA      pgn

 

SLIKE FACEBOOK

RASPIS

PRAVILNIK

STRANICA natjecanja PUŽ-a


NAJAVA KADETSKIH TURNIRA:

15. i 22. prosinac 2018., subote poslijepodene – ekipni kadetski i seniorski rejting turnir – RASPIS KADETI        RASPIS SENIORI

16. prosinac 2018., nedjelja – Mala Subotica, općinski turniri, seniorski i kadetski – RASPIS

18.-20. siječanj, 2019. – V. otvoreno prvenstvo grada Čakovca – RASPIS

kraj siječnja, 2019. – 3. PUŽ, IVANEC

 

 

 

07 PM | 25 Nov

Kadetski turnir Sesvete, 24.-25.11.2018.

Na odličnom kadetskom turniru igralo se je u 4 kategorije, a od naših su igrali Luka Lončarić (U11), Petar Kanešić (U11) i Vedran Ljubić (U9).

Raduje odličan rezultat: pobjeda Maxa Poljana i drugo mjesto Adriana Petrusa na turniru U09, igrača iz naše županije! Čestitke!

REZULTATI

SLIKE FB

 


Najava:

30. studeni, petak – 2. PUŽ, Črešnjevo – učenici osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije;

8.prosinac, subota -Čakovec KTC – cuger, Memorijal Mašan Sredanović – RASPIS

9. prosinac, nedjelja – V. memorijalni turnir Mišel Bertusi – Gospodar prosinca – RASPIS

13. prosinac, četvrtak – 8/8 brzopotezni turnir LAV – RASPIS

16. prosinac, nedjelja – Mala Subotica, općinski turniri, seniorski i kadetski – RASPIS

26. prosinac, – Božićni turnir, Varaždinske Toplice;

18.-20. siječanj, 2019. – V. otvoreno prvenstvo grada Čakovca – RASPIS

 

 

 

10 AM | 25 Nov

IV. memorijal Željka Rodeka (obračun za serijal Lav) 25. studeni, nedjelja, Varaždin – LIVE

Pobjednik Goran Šegović. Nastupilo je 50 igrača.

REZULTATI

LIVE PRIJENOS

PGN

Ukupni poredak serijala “Lav” nakon 7 turnira

FOTOGRAFIJE

 


30. studeni, petak – 2. PUŽ, Črešnjevo – učenici osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije;

8.prosinac, subota -Čakovec KTC – cuger, Memorijal Mašan Sredanović – RASPIS

9. prosinac, nedjelja – V. memorijalni turnir Mišel Bertusi – Gospodar prosinca – RASPIS

16. prosinac, nedjelja – Mala Subotica, općinski turniri, seniorski i kadetski – RASPIS

26. prosinac, – Božićni turnir, Varaždinske Toplice;

18.-20. siječanj, 2019. – V. otvoreno prvenstvo grada Čakovca – RASPIS

 

08 AM | 19 Nov

“II. memorijal Stjepana Kamenečkog” – Starigrad, 17.-18. studeni 2018.

Pobjednici turnira su Tereza Dejanović (U16) i Emanuel Bunić (U12).

Od naših su nastupili Hrvoje Hostnjak, Petar Križanić, Petar Kanešić, Mislav Matkun, Luka Lončarić, Vedran Ljubić i Matej Hokman.

REZULTATI U12

REZULTATI U16

RASPIS

slike Facebook

 


Najava:

24.-25. studeni – Kadetski šahovski turnir Sesvete – RASPIS;

25. studeni, nedjelja, Varaždin, restoran Lav – Memorijal Željka Rodeka (obračun za serijal Lav) – live prijenos na 11 ploča, sve snimljene partije biti će dostupne u pgn fomratu;

30. studeni, petak – 2. PUŽ, Črešnjevo – učenici osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije;

8.prosinac, subota -Čakovec KTC – cuger, Memorijal Mašan Sredanović – RASPIS

9. prosinac, nedjelja – V. memorijalni turnir Mišel Bertusi – Gospodar prosinca – RASPIS

26. prosinac, – Božićni turnir, Varaždinske Toplice;

18.-20. siječanj, 2019. – V. otvoreno prvenstvo grada Čakovca – RASPIS